Oficiální stránka sboru dobrovolných hasičů Těrlicka

Současnost

Od ruční stříkačky jsme se pohnuli zdárně kupředu a v roce 2008, ku příležitosti výročí 100 let, byla pro výjezdovou jednotku pořízena nová Tatra, která v garáži vystřídala starší model. A v roce 2015 přibyla do našeho vozového parku Škoda Octavia.

Hasiči plní svou funkci nejen v obci Těrlicko, ale kdekoliv jinde, je-li potřeba. Povodně v roce 2009 si vyžádaly nejen ohromnné stráty na majetku, ale především více než desítku lidských životů. SDH Těrlicko, jako mnoho jiných sborů, neváhalo a na Novojičínsku přispělo svou pomocí při likvidaci následků této ničivé katastrofy.
Hasičská zbrojnice se nachází u Těrlické přehrady nad Jaškovskou krčmou a budovu sdílí se stanicí Policie ČR. Momentálně máme k dispozici dvě propojené garáže, k nimž náleží dvě místnosti, z nichž jedna slouží jako šatna a druhá byla donedávna obývána jako velitelská místnost, určená pro schůze i jednání. Zároveň je součástí budovy společenský sál s kuchyní u nichž jsou další dvě místnosti. Prostory prošly v letošním roce opravami a velitelské „sídlo“ se přesunulo do vrchního patra k sálu. Další opravy jsou plánovány na příští rok 2013 a to sice rozšíření šatnových prostor.
Aktuálně je hasičská zbrojnice po rekonstrukci. Hasičárna spolu se sousední budovou Policie ČR dostala novou fasádu, střechu a nová automatická stahovací vrata.